Ταχυδρομικά Περιστέρια
Έχεις λογαριασμό χρήστη; Συνδέσου και επικοινώνησε με την υπόλοιπη ομάδα!!!
Αν όχι, τι κάθεσαι; Εγγραφήηηη!...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ταχυδρομικά Περιστέρια
Έχεις λογαριασμό χρήστη; Συνδέσου και επικοινώνησε με την υπόλοιπη ομάδα!!!
Αν όχι, τι κάθεσαι; Εγγραφήηηη!...
Ταχυδρομικά Περιστέρια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Πρόσφατα Θέματα
» ο εξοπλησμος
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΚυρ Μάης 20, 2012 5:02 pm από stelios1978

» ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΠαρ Νοε 11, 2011 11:40 pm από striker647

» Γεια και καλώς σας βρήκα!
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 3:04 am από Giorgos Mi.

» λευκα περιστερια
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΔευ Ιουν 06, 2011 4:11 am από g.tz

» λευκα περιστερια
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΔευ Ιουν 06, 2011 4:06 am από g.tz

» mavra tahidromia....
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΠαρ Μάης 20, 2011 6:29 pm από Γιάννης

» την άποψη σας παρακαλώ
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΤετ Μάης 11, 2011 11:08 pm από Γιάννης

» τα φαρμακα
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΤρι Δεκ 14, 2010 3:37 am από nik

» ΥΓΙΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ
βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. EmptyΔευ Δεκ 13, 2010 8:10 pm από stergi

Δημόσια συζήτηση

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από lizaki Δευ Αυγ 09, 2010 2:29 am

Καλησπερα σας.. Στην αναζητηση μου στο διαδικτυο για πληροφοριες σχετικα με τα ταχυδρομικα περιστερια βρηκα το φορουμ σας και θα ηθελα τη γνωμη σας.. Προχθες το βραδυ αργα, βρηκα στη μεση του δρομου ενα περιστερι και δεν μπορουσε να πεταξει.. Το πηρα και την επομενη το πηγα στο γιατρο. Μου ειπαν οτι δεν εχει κατι παθολογικο και οτι ειναι πολυ εξαντλημενο και νηστικο.. Προς το παρον το εχω μεσα σε ενα κλουβακι(της γατας μου), με νερακι και τροφη για περιστερακια, σε σκια. Καποιος που εχει περιστερια μου ειπε τα ιδια με τον κτηνιατρο και επισης οτι ειναι ταχυδρομικο και καθαροαιμο. Θα το κρατησω οσο χρειστει για να ξαναπεταξει αλλα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερει, η αν τα καταφερει μηπως χαθει.. Θα βοηθησει να το κρατησω και να το ταισω μεχρι να δυναμωσει? Χρειαζεται κατι παραπανω? Ειναι πολυ φοβισμενο..

lizaki

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από Γιάννης Τρι Αυγ 10, 2010 10:23 pm

Καλώς ήρθες στο φόρουμ! Μπράβο για την κίνησή σου να περιθάλψεις ενα αδύναμο πουλί και μάλιστα να το πας και σε κτηνίατρο!!!

Δεν γίνεται να ξέρουμε αν θα ζήσει, είναι καθαρά θέμα των αντοχών του οργανισμού του αλλά αν καταφέρνει να φάει πιστεύω ότι θα καταφέρει και να επιβιώσει. Αν είναι ταχυδρομικό και επέστρεφε από αγώνες σίγουρα θα έφερε στο πόδι του δαχτυλίδι, παρ' όλ' αυτά η αξία του πουλιού δεν μειώνεται επειδή δεν είναι ταχυδρόμος.

Εύχομαι να τα καταφέρει να ζήσει και να το κρατήσεις να το αναπτύξεις και να το χαίρεσαι για την υπόλοιπη ζωή του!!!
Γιάννης
Γιάννης
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη

https://peristeriataxydromoi.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από lizaki Τετ Αυγ 11, 2010 1:44 am

Καλησπερα! Το περιστερακι μου μεχρι τωρα τα παει καλα(απο οσο νομιζω δηλαδη).. Τρωει κανονικα και πινει νερακι, το αφηνω μεσα στο σπιτι δυο φορες τη μερα για λιγο για να ξεμουδιασει και να δω αν καταφερνει να πεταξει(δυστυχως μενω σε διαμερισμα). Σημερα ειδα οτι ειχε κατι καφε μικρα επανω του και του αγορασα σκονη απο το κτηνιατρειο. Αυριο το απογευμα θα το παω σε καποιον που εχει περιστερωνα να δουμε αν πεταει... Ο ιδιος μου ειπε οτι αυτα τα πουλια πρεπει να πετανε και να το αφησω ελευθερο μολις συνελθει..Εσεις πιστευετε οτι δεν πρεπει να το αφησω? Θελω το καλυτερο γι'αυτο, το καημενουλι,τα λιγα λεπτα που το βγαζω απο το κλουβακι τρεχει προς την μπαλκονοπορτα και κοιταει τον ηλιο...

lizaki

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από valiant Τρι Αυγ 17, 2010 8:49 pm

καλησπερα κι απο μενα .εγω πιστευω πως οταν εισαι σιγουρη οτι ειναι καλα πρεπει να το αφησεις να γυρισει αν κι απο τι ξερω οι μεγαλοι περιστεραδες αν δουν ενα περιστερι που δεν γυρισε μετα απο αγωνα και το δουν μετα απο καιρο το σκοτωνουν διοτι δεν αξιζει

valiant

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : athina

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από lizaki Τετ Αυγ 18, 2010 5:02 am

Χριστε μου τι ακουω.. Το περιστερακι μου που το ονομασα Λευκη το εχει τωρα ενας κυριος μαζι με τα δικα του περιστερια.Μολις πεταξει θα το αφησει, αν παλι αυτο θελησει να μεινει θα το κρατησει.. Μακαρι να μη φυγει με αυτα που ακουω.. Του ελειπε η μιση ουρα και μαλλον το ειχε κυνηγησει κατι..

lizaki

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από nik Τρι Αυγ 31, 2010 3:39 am

valiant έγραψε:καλησπερα κι απο μενα .εγω πιστευω πως οταν εισαι σιγουρη οτι ειναι καλα πρεπει να το αφησεις να γυρισει αν κι απο τι ξερω οι μεγαλοι περιστεραδες αν δουν ενα περιστερι που δεν γυρισε μετα απο αγωνα και το δουν μετα απο καιρο το σκοτωνουν διοτι δεν αξιζει
ποίος σου το είπε αυτό(ότι το σκοτώνουν).αν σου το είπε κάποιος σίγουρα αυτός δεν είναι περιστεράς.υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί ένα περιστέρι να αργήσει να έρθει.π.χ.μπορεί να δεκτή επίθεση από γεράκι και να βγει εκτός πορείας.μπορεί να βρει μπροστά του άσχημο καιρό.κ.α.που αν τα αναλύσω θα θέλει δέκα σελίδες.στο παρελθόν δικό μου περιστέρι δεκτικέ επίθεση από γεράκι και μου ήρθε με ένα σκίσιμο στον λαιμό.το έραψα και μετά από 30 μέρες που το ξαναπεταξα μου ήρθε πρώτο.ποτέ δεν κρίνουμε ένα περιστέρι από έναν αγώνα αλλά από πόλους.
nik
nik

Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : θεσσαλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από Γιάννης Πεμ Σεπ 02, 2010 6:18 pm

Έτσι ακριβώς! Μακάρι να το κρατήσεις και θα μάθει να μπαίνει και να βγαίνει απο κει που θα το έχεις....!!!!
Γιάννης
Γιάννης
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη

https://peristeriataxydromoi.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από valiant Παρ Σεπ 03, 2010 1:35 am

το επαθα εγω ο ιδιος οταν μια περιστερΑ ΠΟΥ ειχα παρει απο θεσσαλονικη μετα απο κανα 2 χρονια γυρισε πισω και την εσφαξε ο εκτροφεας

valiant

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : athina

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρηκα ταχυδρομικο περιστερι.. Empty Απ: βρηκα ταχυδρομικο περιστερι..

Δημοσίευση από nik Δευ Σεπ 06, 2010 2:02 am

valiant έγραψε:το επαθα εγω ο ιδιος οταν μια περιστερΑ ΠΟΥ ειχα παρει απο θεσσαλονικη μετα απο κανα 2 χρονια γυρισε πισω και την εσφαξε ο εκτροφεας
αυτός δεν είναι εκτροφεας.δύστυχος υπάρχουν και τετιοι.
nik
nik

Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Ηλικία : 52
Τόπος : θεσσαλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης